Spor
Giriş Tarihi : 09-07-2021 15:01   Güncelleme : 09-07-2021 15:01

2021 YILI GENÇLER ARASI BİLGİ YARIŞMASI BİLECİK İL FİNALİ DÜZENLENDİ

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından “Kim Bilir” sloganıyla Türkiye geneli düzenlenen “2021 Yılı Gençler Arası Bilgi Yarışması İl Birinciliği Yarışmaları” 14

2021 YILI GENÇLER ARASI BİLGİ YARIŞMASI BİLECİK İL FİNALİ DÜZENLENDİ

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından “Kim Bilir” sloganıyla Türkiye geneli düzenlenen “2021 Yılı Gençler Arası Bilgi Yarışması İl Birinciliği Yarışmaları” 14.04.2021 Çarşamba günü Bilecik Atatürk Spor Salonunda yapıldı.
Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından “Kültür ve Sanat Yarışmaları” adı altında “Kim Bilir” sloganıyla Türkiye geneli düzenlenen “Gençlik Merkezleri Arası Bilgi Yarışması İl Birinciliği”; sosyal mesafe kurallarına riayet edilerek Bilecik Merkez Atatürk Spor Salonunda yapıldı.  
14-29 yaş arası Gençlerin katıldığı iki farklı kategoride yapılan ‘’Kim Bilir’’ adlı Gençler Arası Bilgi Yarışması İl Finalinde gençlere Genel Kültür, Görsel ve İşitsel Sanatlar, Coğrafya, Sayısal Mantık, Tarih, Spor Kültürü, Güncel Konular ve Teknoloji ve Uzay Bilimi sorularından seçmeli olarak sorular yöneltildi.
Pandemiye rağmen bu yıl iki farklı kategoride 18 lise ve 5 üniversite takımı olmak üzere toplam 69 gencin katılımıyla gerçekleştirilen Gençler Arası Bilgi Yarışmasında il birinciliğini kazanan gençler, Mayıs ayında Kocaeli’de gerçekleştirilecek olan Marmara Bölgesi bölge finallerinde Bilecik’i temsil edecekler.
Lise kategorisinde Bilecik Refik Arslan Öztürk Fen Lisesini temsilen Nefer Takımı birinci olurken, Bilecik Şeyh Edebali Anadolu Lisesi takımı Ekip Gölge ikinci, Bozüyük Mustafa ŞEKER Anadolu Lisesi takımı Zeka Küpleri üçüncü olmuştur. Üniversite kategorisinde Elektro Mekanik takımı birinci, Lefke Of Legends ikinci ve Bozüyük Bilginleri üçüncü olmuştur.
Yarışmada dereceye giren gençlere sosyal mesafe kurallarına riayet edilerek madalya ve kupaları Gençlik ve Spor İl Müdürü Yasin ÖZDEMİR ve Kurumun diğer yöneticileri tarafından takdim edildi.
Yarışma ile ilgili bir açıklama yapan İl Müdürü Yasin ÖZDEMİR; Katılım sağlayan tüm gençlerimize teşekkür ederek Mayıs ayında yapılacak olan bölge finallerinde ilimizi temsil edecek gençlerimize şimdiden başarılar diledi.