Spor
Giriş Tarihi : 17-08-2021 07:40   Güncelleme : 17-08-2021 07:40

BAŞARILI SPORCU BURSU İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

Gençlik ve Spor Bakanlığımız tarafından hayata geçirilerek okul mu spor mu ikilemini ortadan kaldıran, milli ve başarılı sporculara ortaokul ve liselerde % 100 burs imkanı sağlayan protokol kapsamında İlimize ortaokul ve lise düzeylerinde verilen kontenjanın arttırılmasına yönelik olarak Bozüyük Sınav Koleji ile işbirliği protokolü imzalandı

BAŞARILI SPORCU BURSU İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

Gençlik ve Spor Bakanlığımız tarafından hayata geçirilerek okul mu spor mu ikilemini ortadan kaldıran, milli ve başarılı sporculara ortaokul ve liselerde % 100 burs imkanı sağlayan protokol kapsamında İlimize ortaokul ve lise düzeylerinde verilen kontenjanın arttırılmasına yönelik olarak Bozüyük Sınav Koleji ile işbirliği protokolü imzalandı.
İmzalanan işbirliği protokolü kapsamında daha önceden ortaokul ve lise düzeyi için verilen üç kontenjan genişletilerek altıya çıkarıldı. Konu ile ilgili açıklama yapan Gençlik ve Spor İl Müdürü Yasin ÖZDEMİR: “ Geçtiğimiz haftalarda Tokyo’da düzenlenen Olimpiyatlarda kazandıkları 13 madalya ile olimpiyat rekorumuzu kıran sporcularımız hepimizi çok gururlandırdı. Tabi ki bu başarılar tesadüf olmayıp sistemli çalışmanın getirdiği başarılardır. Olimpik anlamda bir sporcu kolay yetişmiyor, gençlerimize hem sosyal anlamda hem de sportif anlamda çok kıymet veriyoruz. Gençlik ve Spor Bakanlığımız tarafından hayata geçirilen Milli Sporcu Bursu kapsamında bugün imzaladığımız protokol ile özel okullar bazında verilen kontenjanı iki katına çıkardık. Bu kapsamda daha çok sporcumuz %100 burslu olarak özel okuldan faydalanma imkânı bulacak. Şehrimize, gençlerimize ve İlimiz sporuna hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.