Bilecik Haber
HV
08 ŞUBAT Çarşamba 17:10

BİLECİK BELEDİYESİ VADİPARK SOSYAL TESİSLERİ HİZMETE AÇILDI

İstasyon Mahallesi’nde yer alan ve şu ana kadar atıl vaziyette olan Vadipark Sosyal Tesisleri, yapılan kapsamlı düzenleme çalışmaları sonrasında hizmete açıldı.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 29-12-2022 17:48   Güncelleme : 29-12-2022 17:48
BİLECİK BELEDİYESİ VADİPARK SOSYAL TESİSLERİ HİZMETE AÇILDI

Kapsamlı çalışma sonrası açılışı yapılan tesis hakkında konuşan Belediye Başkan V. Melek Mızrak Subaşı, konuşmasında ‘’Burada çok fazla emek ve gayret var’’ ifadelerini kullanarak, şunları söyledi:

‘’Burasının tadilatı yaklaşık 5 ayda tamamlandı ve her türlü çalışma ve üretim kendi imalatımız ve ekibimizle yapıldı. Buranın kapıları kilitliydi ve neler yapabileceğimizi düşündük. Şehrimizin betonarme yapıdan çok yeşil alanlara ihtiyacı var dedik. Çocuklarımızı güvenle oynatabildiğimiz ve bizlerin rahatça sosyalleşebileceğimiz alanlar oluşturduk. Buraya yeni bir otopark kazandırdık, piknik alanları, çocuk oyun alanları ve hiç kullanılmayan spor tesisi malzemeleriyle yeniden düzenledik. Buranın çatısından tabanına kadar çalışmalar yaptık. Binanın içlerindeki fonksiyonsuz alanları yeniden düzenleyerek, kullanıma sunduk. Yazın bu alanlarda daha çok zaman geçirileceğini düşünüyoruz. Ayrıca vatandaşlarımıza sağlıklı alanlarda spor yapma imkanı sunmanın yanı sıra sağlıklı ve güvenli yeme içme alanları oluşturduk. Yeniden kullanıma açtığımız tesisin hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum’’ dedi.

Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç ise ‘’Bugün bu tesisin açılışında sizlerle birlikte olduğum için çok mutluyum’’ ifadelerini kullanarak, ‘’Öncelikle tesisin hazırlanmasında, hizmete konulmasında emeği olan başta Belediye Başkanımız Melek Hanıma ve tüm çalışanlara teşekkür ediyorum. Melek Hanım ve ekibi gerçekten güzel bir çalışma ortaya koymuşlar. Özellikle bir kadın elinin değmesi çok önemli. Zaten bu açıkça görünüyor. Kadın başkan ve mimar özelliğiyle daha da ayrı güzel olmuş. Umarım Bilecik halkı burayı en güzel şekilde değerlendirir. Hayırlı ve uğurlu olsun’’ diye konuştu.

Şu ana kadar atıl halde olan Vadipark Sosyal Tesislerindeki revizeler kapsamında kadın ve erkek spor salonları da kazandırılırken, yeni çocuk oyun alanları da hizmete girdi.

Kullanılmayan Squash salonlarının da hizmete girdiği tesiste, masa tenisleri de halkın hizmetine sunuldu. Bölgenin daha cazip hale gelmesi amacıyla hazırlanan tesiste vatandaşlarımız sağlıklı ve güvenli spor yapma imkanına kavuşacak.

AdminAdmin

YORUMLAR
Türkiye Haberi