Spor
Giriş Tarihi : 07-12-2021 19:16   Güncelleme : 07-12-2021 19:16

BİLECİK GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ HENTBOL ERKEKLER 2. LİGİ’NDE MÜCADELE EDECEK

BİLECİK GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ HENTBOL ERKEKLER 2. LİGİ’NDE MÜCADELE EDECEK

BİLECİK GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ HENTBOL ERKEKLER 2. LİGİ’NDE MÜCADELE EDECEK

2020-2021 sezonunda Hentbol Erkekler Bölgesel Ligi’nde mücadele ederek grubunu üçüncü sırada tamamlayan Bilecik Gençlik Spor Kulübü genel sıralamada en iyi üçüncü olması nedeniyle Hentbol Federasyonu tarafından Hentbol Erkekler 2. Ligi’ne yükseltildi. Hentbol Federasyonu tarafından gerçekleştirilen kura çekiminde B grubunda mücadele edecek olan Bilecik Gençlik ve Spor Kulübü, İzmir ve Bursa temsilcileri ile karşılaşacak. Bilecik Gençlik ve Spor Kulübü’nün Hentbol Erkekler 2. Ligi  B Grubundaki rakipleri ise Dikili Bld. S.K. (İzmir), İzmir Gençlik Merkezi S.K. (İzmir), Karabağlar Atatürk T.M.L. GSK (İzmir), Beşevler Gençlik ve Spor Kulübü (Bursa) oldu. Grupta ilk iki sırayı paylaşan takımların play-off, son sırada tamamlayan takımın bölgesel lige düşeceği ligde müsabakalar 18 Aralık 2021 tarihinde başlayacak.
Konu ile ilgili açıklama yapan Gençlik ve Spor İl Müdürü Yasin Özdemir: “ Gerek takım gerekse ferdi sporlarda müsabaka oynanmasına büyük önem veriyoruz. Merkez ve İlçelerimizde topyekün başlattığımız alt yapı odaklı eğitim anlayışıyla sporcularımızın temelden yetişmesini amaçlıyoruz. Tabi ki bunu gerçekleştirmek için müsabakaların oynanması büyük önem arz ediyor. Bu kapsamda İlimizde bütün sportif branşlardaki organizasyonları destekliyoruz.” dedi.
Bilecik Gençlik ve Spor Kulübü’nü geçen sezon elde etmiş olduğu başarılar için tebrik eden İl Müdürü Özdemir sözlerine, “ Hentbol branşı ilimizde gelişmekte olan bir spor dalı, antrenörlerimizin de çabasıyla ilimizde hentbol branşına olan ilgi oldukça arttı. Bu durumdan oldukça memnunuz. Alt yapıdan yetişen sporcularımızın 2. Lig’de oynayacağı müsabakalar ile deneyim kazanması sonucu bu ilgi daha da artacak. Bu kapsamda Bilecik Gençlik ve Spor Kulübü antrenör ve sporcularına 2. Ligde oynayacağı müsabakalarda başarılar diliyor halkımızı İlimizde oynanacak müsabakalara davet ediyorum.” dedi.