Eğitim
Giriş Tarihi : 17-07-2021 05:28   Güncelleme : 17-07-2021 05:28

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi: ‘’15 Temmuz Törenlerine Katıldık’’

Rektörümüz Prof

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi: ‘’15 Temmuz Törenlerine Katıldık’’

Rektörümüz Prof. Dr. Şükrü Beydemir, 15 Temmuz hain darbe girişiminin 5. Yılı münasebeti nedeniyle kentimizde düzenlenen ‘Milli Birlik ve Demokrasi Günü’ etkinliklerine katıldı. Şehitlikte, şehit mezarlarına karanfil bırakılması ve saygı atışı ile başlayan anma törenleri gecenin ilerleyen saatlerine kadar devam etti.

Bilecik Valisi Sayın Bilal Şentürk’le beraber törenlere katılan Rektörümüze, Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. İlhami Yurdakul, Prof. Dr. Mustafa Koyun ve Genel Sekreterimiz Doç. Dr. Cenk Karakurt eşlik ettiler.

Şerifpaşa Camisinde şehitlerin anısına Mevlid-i Şerif okunmasının ardından 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Anıtı önünde şehit isimlerinin yazılı olduğu sütunlara karanfil bırakıldı. Şeyh Edebali Kültür Kongre Merkezinde açılan 15 Temmuz fotoğraf sergisini ziyaret eden üniversitemiz heyeti daha sonra Cumhuriyet Medyanında düzenlenen yürüyüşe katıldı. Burada Küre Mehter takımı gösterisi izlendikten sonra tüm yurtta eş zamanlı olarak okunan sala ve Kur’an-ı Kerim tilaveti dinlenildi.