Eğitim
Giriş Tarihi : 27-07-2021 13:20   Güncelleme : 27-07-2021 13:20

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi: Akademisyenlerimize “Sanat” Ödülü

Üniversitemiz Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Resim Bölümü akademik personellerinden Öğr

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi: Akademisyenlerimize “Sanat” Ödülü

Üniversitemiz Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Resim Bölümü akademik personellerinden Öğr. Gör. Dr. Cenk Sezer ve Öğr. Gör. Elçin Mustafayev, “Şanlı Destanın 100. Yıl Dönümü Anısına Gaziantep Milli Mücadele Kahramanları Portre Yarışması”nda yer alan eserleri ile ödüle layık görüldüler.

Gaziantep Üniversitesi, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ve Gazikültür A.Ş. iş birliğiyle, 10 Kasım 2020 ve 1 Şubat 2021 tarihleri arasında düzenlenen, 569 sanatçının 854 eserle katıldığı yarışmanın sonucunda, Öğr. Gör. Dr. Cenk Sezer’in yaptığı “Dr. Mecit Barlas” portresi yağlıboya kategorisinde sergilenme ödülüne, Öğr. Gör. Elçin Mustafayev’in yaptığı “Dr. Mecit Barlas” ve “Müfide Ferit” portreleri yağlıboya ve suluboya kategorilerinde başarı ödülüne ve “Dayı Ahmet Ağa” portresi desen kategorisinde sergilenme ödülüne değer görüldü.

Gaziantep Üniversitesi Tarihi Cenani Konağı Kültür ve Sanat Merkezi’nde, 26 Şubat 2021’de gerçekleştirilmesi planlanan yarışma sergisi, pandemi koşulları nedeniyle, ileri bir tarihe ertelenirken sanatçıların ödülleri kendilerine takdim edildi.