Eğitim
Giriş Tarihi : 27-05-2021 00:04   Güncelleme : 27-05-2021 00:04

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi: de Toplu Açılış Heyecanı

Üniversitemiz Kampüs Ana Giriş Kapısı, İstiklâl Marşı Anıtı, Kampüs Park gibi tamamlanan pek çok projenin açılış töreni gerçekleştirildi

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi: de Toplu Açılış Heyecanı

Üniversitemiz Kampüs Ana Giriş Kapısı, İstiklâl Marşı Anıtı, Kampüs Park gibi tamamlanan pek çok projenin açılış töreni gerçekleştirildi. 26 Mayıs Çarşamba günü düzenlenen açılış törenine Bilecik Valisi Sayın Bilal Şentürk’ün yanı sıra Belediye Başkan Vekili Melek Mızrak Subaşı, Rektörümüz Prof. Dr. Şükrü Beydemir, ilimiz protokolü, akademik ve idari personelimiz katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklâl Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende açılış konuşmasını yapan Rektörümüz Prof. Dr. Şükrü Beydemir, içinde bulunduğumuz salgın süreci nedeni ile öğrencilerimizin eksikliğine vurgu yaparak bu olumsuz durumun öğrencilerimiz için “en iyi olanı” sunma arzumuza engel olmadığını belirtti.

Tarihten Aldığımız Sorumlulukla Geleceğe Yürüyoruz

Rektörümüz Beydemir yaptığı konuşmada “Üniversiteler devletlerin güncel bilim ve teknolojideki yerlerini gösterdikleri gibi bulundukları ülkelerin eğitim seviyelerini ve güçlerini de temsil ederler. Tarihimize baktığımızda dünyanın en güçlü ve en refah toplumu olarak yüzlerce yıl yaşamış ve temelleri şu bastığımız topraklarda atılmış olan Osmanlı İmparatorluğu da gücünü, zamanının teknolojisini takip eden o zamanın üniversiteleri olan medreselerinden yetişen bilim insanlarından almıştır. Sinan’ın Süleymaniye’sine, Selimiye’sine; Fatih’in surları paramparça eden toplarına, gemilerine, insanlara şifa dağıtan hekimlerine bakmak bile bu iddiaların ispatı olacaktır.” ifadelerini kullandı. Rektörümüz Beydemir üniversitemizin gerek kamu gerekse özel sektör paydaşlarına yaptıkları katkılardan ötürü şükranlarını sundu.

Sırası ile İstiklâl Marşı Anıtı, Ana Giriş Kapısı, Bayrak Direği Alanı ve Kampüspark’ın açılışının yapıldığı törende konuşan Bilecik Valisi Sayın Bilal Şentürk, üniversitemizde yapılan fiziki, teknik ve akademik çalışmaları yakından takip ettiğini belirterek başarılı çalışmalardan dolayı üniversitemize teşekkür etti. İlimizde sağlık alanında yapılan çalışmaların Tıp Fakültesi ve Eğitim Araştırma Hastanesi ile yeni bir boyut kazandığını belirten Vali Şentürk, önümüzdeki dönem için de üniversitemiz tarafından yapılacak tüm çalışmalara Valilik olarak paydaş olacaklarını belirtti.

İnsansız Hava Araçlarımız Göklerde…

Milli Sporcu Melih Ulupınar Üniversitemiz Mühendislik Fakültesi tarafından yürütülen “İnsansız Hava Araçlarının Geliştirilmesi Projesi” kapsamında tasarlanan İHA’larla bir akrobatik uçuş gösterisi yaptı. Gösteri esnasında Proje Sorumlusu Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Burak Öztürk, tamamen yerli ve milli imkanlarla tasarlanan insansız hava araçlarımız hakkında davetlilere bilgiler aktardı.