Eğitim
Giriş Tarihi : 27-08-2021 19:13   Güncelleme : 27-08-2021 19:13

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi: Hızlı Kırsal Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

Üniversitemiz Meslek Yüksekokulu Öğretim Görevlisi Sultan Ece Altınok Çalışkan’ın, “Bilecik İli Karasu Nehri Havzası Ekoturizm Potansiyelinin Değerlendirilmesi ve Peyzaj Yönetiminin Geliştirilmesi” başlıklı doktora tez çalışması kapsamında “Hızlı Kırsal Değerlendirme” toplantısı yapıldı

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi: Hızlı Kırsal Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

Üniversitemiz Meslek Yüksekokulu Öğretim Görevlisi Sultan Ece Altınok Çalışkan’ın, “Bilecik İli Karasu Nehri Havzası Ekoturizm Potansiyelinin Değerlendirilmesi ve Peyzaj Yönetiminin Geliştirilmesi” başlıklı doktora tez çalışması kapsamında “Hızlı Kırsal Değerlendirme” toplantısı yapıldı. Bozüyük Kaymakamlığı katkılarıyla düzenlenen toplantıya Kaymakamlık temsilcisi olarak Özel İdare Müdürü Nazmi Kuru ve Bozüyük İlçesi Karasu Havzası içerisinde yer alan 23 köy muhtarı katıldı.

24 Ağustos Salı günü Bozüyük Muhtarlar Derneği’nde gerçekleşen toplantıda ekoturizm ve peyzaj yönetimi ile ilgili bir sunum yapan Öğr. Gör. Çalışkan, her bir köy muhtarından köylerinin doğal ve kültürel yapısı ile ilgili bilgiler toplayarak ilçenin ekoturizm potansiyelinin belirlenmesi adına önemli bir çalışmaya imza attı. Öğr. Gör. Çalışkan ilerleyen günlerde Bilecik Merkez ve Pazaryeri İlçeleri için de benzer çalışmalar yapılacağını belirtti.