Eğitim
Giriş Tarihi : 07-03-2021 19:38   Güncelleme : 07-03-2021 19:38

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi: in Gurur Günü

Üniversitemizde görev yapan öğretim üyelerinden, 2020 yılı içerisinde bir üst akademik unvana terfi eden akademisyenlerimiz için “Akademik Terfi ve Cübbe Giyme Töreni” düzenlendi

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi: in Gurur Günü

Üniversitemizde görev yapan öğretim üyelerinden, 2020 yılı içerisinde bir üst akademik unvana terfi eden akademisyenlerimiz için “Akademik Terfi ve Cübbe Giyme Töreni” düzenlendi. 14 Ocak 2021 Perşembe günü, Kapalı Spor Salonunda gerçekleşen törende 15 Profesör, 28 Doçent ve 27 Dr. Öğr. Üyesi cübbelerini giyerek yeni unvanlarına kavuştu.

Törenin açılış konuşmasını yapan Rektör Yardımcımız Prof. Dr. İlhami Yurdakul, akademik eğitim öğretim ve cübbenin anlamı ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.  Prof. Dr. Yurdakul “Bilim yalnızca bilgiden oluşmaz, insani değerler ve erdemle pekiştirilince değer kazanır” ifadelerini kullandı.

 Törende konuşan Rektörümüz Prof. Dr. Şükrü Beydemir üniversitemiz tarihinde ilk defa gerçekleştirilen tören nedeni ile mutlu ve gururlu olduğunu ifade etti. Düzenlenen bu törenle üniversitemizde bir üst kadroya atanmayı bekleyen tüm öğretim üyelerinin özlük haklarının teslim edildiğini belirtti.

Üniversiteler Özgürlüklerin İkametgâhıdır

Rektörümüz Beydemir öğretim üyelerine hitaben yaptığı konuşmasında “Üniversiteler özgürlüklerin ikametgâhıdır ve bu ikametgâhların asıl sahibi öğrencilerimizdir. Bir süredir uzak kalmış olsak da öğrencilerimizin eğitimlerini aksatmadan, sekteye uğratmadan devam ettirmekteyiz. Yaptığımız tüm çalışmaların temelinde öğrencilerimiz için daha iyi bir eğitim sunma arzumuz var.” şeklinde konuştu.

Vizyon Projelerimiz Hayata Geçiyor

Üniversitemizde yapımı planlanan Kongre ve Kültür Merkezi ile Kapalı Spor Salonu hakkında bilgiler paylaşan Rektörümüz Beydemir, proje yapım onay aşamalarında büyük mesafe kat edildiğinin altını çizdi. Yakın zamanda kurulma izni alınan Tıp Fakültesinin öğrenci kabulü ile üniversitemize yeni bir vizyon kazandıracağını belirten Beydemir, Bilecik ilinin gerçek manada bir “Eğitim ve Sağlık Şehri” olacağını sözlerine ekledi.