Eğitim
Giriş Tarihi : 08-03-2021 00:25   Güncelleme : 08-03-2021 00:25

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi: Modern Seralar Kadın Eli İle Filizlenecek

Osmaneli Belediyesi ile Bursa-Eskişehir-Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) arasında yapılan “Modern Seralar Kadın Eli İle Filizleniyor” projesinin tanıtım ve imza töreni yapıldı

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi: Modern Seralar Kadın Eli İle Filizlenecek

Osmaneli Belediyesi ile Bursa-Eskişehir-Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) arasında yapılan “Modern Seralar Kadın Eli İle Filizleniyor” projesinin tanıtım ve imza töreni yapıldı. 17 Kasım Salı günü gerçekleşen imza törenine Osmaneli Kaymakamı Yüksel Ünal, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Mustafa Koyun, Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin, BEBKA Genel Sekreteri Muhammet Zeki Durak, Genel Sekreterimiz Doç. Dr. Cenk Karakurt ve çok sayıda davetli katıldı.

Üniversitemizin, paydaşlarından biri olduğu “Modern Seralar Kadın Eli İle Filizleniyor” projesi ile 2.000.000 TL hibe desteği için imzalar atıldı. Yapılan bu protokol ve alınan hibe desteği çerçevesinde Osmaneli İlçesi, fide yetiştiriciliği ve modern sera faaliyetlerinin geliştirilmesi açısından önemli bir kazanım elde etmiş oldu. Projenin hem kadın istihdamına destek olması, hem de tarımda yüksek maliyetli fide sorununa çözüm olması hedeflenmektedir.