Eğitim
Giriş Tarihi : 09-09-2021 05:25   Güncelleme : 09-09-2021 05:25

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi: Öğrencilerimiz Teknofest Finalinde

Mühendislik Fakültesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü öğrencimiz Batuhan Arslan, Makine Mühendisliği Bölümü öğrencilerimiz Emirhan Eryazıcı, Burak Karagöz, Mehmet Kesekoğlu ve Haydar Süren, Uluslararası İnsansız Hava Araçları Yarışması “Sabit Kanat” kategorisinde finale kalarak büyük bir başarıya imza attılar

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi: Öğrencilerimiz Teknofest Finalinde

Mühendislik Fakültesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü öğrencimiz Batuhan Arslan, Makine Mühendisliği Bölümü öğrencilerimiz Emirhan Eryazıcı, Burak Karagöz, Mehmet Kesekoğlu ve Haydar Süren, Uluslararası İnsansız Hava Araçları Yarışması “Sabit Kanat” kategorisinde finale kalarak büyük bir başarıya imza attılar.

13-18 Eylül 2021 tarihlerinde Bursa Yunuseli Havalimanında yapılacak olan Teknofest finalinde üniversitemizi temsil edecek olan öğrencilerimiz, Rektörümüz Prof. Dr. Şükrü Beydemir’i ziyaret ederek kendi üretimleri olan insansız hava aracı (İHA) hakkında bir sunum yaptılar. Otonom iniş-kalkış, otonom uçuş ve hedef tespiti yapabilen İHA, görüntü işleyip konum bilgisi kaydederek 1 buçuk kilograma kadar faydalı yükü hedef noktasına teslim edebiliyor.