Eğitim
Giriş Tarihi : 07-03-2021 20:44   Güncelleme : 07-03-2021 20:44

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi: Rektörümüz “Dünyanın En Etkili Bilim İnsanları” Listesinde

Rektörümüz Prof

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi: Rektörümüz “Dünyanın En Etkili Bilim İnsanları” Listesinde

Rektörümüz Prof. Dr. Şükrü Beydemir, Stanford Üniversitesi koordinasyonu ile yaklaşık 7 milyon araştırmacı üzerinde yürütülen araştırma sonucunda “Dünyanın En Etkili Bilim İnsanları” Listesinde yer aldı. Amerika Birleşik Devletleri ve Hollanda’dan bilim insanlarının oluşturduğu bir ekip tarafından yapılan araştırmada bilimsel makalelerin sayısı, atıf sayısı, yazar sırası, yazar sayısı gibi kriterler, kompozit indikatör bilimsel etki endeksi kullanılarak değerlendirmeye alındı.

Sonuçları Plos Biology Dergisi’nde yayımlanan bu araştırmaya göre Rektörümüz Prof. Dr. Şükrü Beydemir, Medicinal And Biomolecular Chemistry alanında 80622 bilim insanı arasında 376. sırada yer aldı. Üst düzey bilim insanlarının dünya çapında yapılan bir değerlendirme ile belirlendiği veri tabanına ve araştırma sonuçların ilan edildiği listeye, https://data.mendeley.com/datasets/btchxktzyw/2 adresinden ulaşılabilir.

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi olarak Rektörümüz Prof. Dr. Şükrü Beydemir’i tebrik ediyor, bundan sonraki çalışmalarında da kendilerine başarılar diliyoruz.