Eğitim
Giriş Tarihi : 06-05-2021 09:57   Güncelleme : 06-05-2021 09:57

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi: Rektörümüz Prof. Dr. Şükrü Beydemir’in 1 Mayıs Mesajı

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü, ülkemizde ilk olarak 1923 yılında resmi olarak kutlanmıştır

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi: Rektörümüz Prof. Dr. Şükrü Beydemir’in 1 Mayıs Mesajı

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü, ülkemizde ilk olarak 1923 yılında resmi olarak kutlanmıştır. Toplumsal kalkınmanın tesisi ve refah düzeyinin artması için öncelikli koşul olan çalışma olgusu, üretim ve istihdam gibi temel unsurlarla iç içe geçmiş ve bir bütün oluşturmuştur.

Modern toplumlar iş gücünü endüstriyel üretimde aktif şekilde kullanırken sanayi, bilişim ve teknoloji alanlarındaki mevcut emekçi sayısını günbegün artırmaktadır. Ülkemizde ise özellikle son yıllarda yapılan teknolojik hamleler ve sanayi teşekkülleri sevindirici bir aşamadadır. Kamu-Üniversite-Sanayi iş birlikleri kapsamında çeşitli akademik verilerin sanayide etkin şekilde kullanılması, teorik eğitim alan mezun öğrencilerin pratik becerilerini sanayi kuruluşlarında hayata geçirmesi ülkemizin geleceği açısından umut kaynağıdır.

İçinde bulunduğumuz pandemi döneminin tüm zorluklarına karşın çalışan, üreten, emek veren ve alın teri döken tüm emekçi kardeşlerimizin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü bu duygularla kutluyorum.

Prof. Dr. Şükrü Beydemir

Rektör