Eğitim
Giriş Tarihi : 15-07-2021 09:11   Güncelleme : 15-07-2021 09:11

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi: Rektörümüz Prof. Dr. Şükrü Beydemir’in 15 Temmuz Mesajı

Dün yedi düvele karşı yalın çarık baş kaldırıp bağımsızlığını ilan eden necip milletimiz 15 Temmuz gecesi ise hain kalkışmada kullanılan tanklara, savaş uçaklarına bedenlerini siper ederek tüm dünyaya rüştünü ispat etmiştir

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi: Rektörümüz Prof. Dr. Şükrü Beydemir’in 15 Temmuz Mesajı

Dün yedi düvele karşı yalın çarık baş kaldırıp bağımsızlığını ilan eden necip milletimiz 15 Temmuz gecesi ise hain kalkışmada kullanılan tanklara, savaş uçaklarına bedenlerini siper ederek tüm dünyaya rüştünü ispat etmiştir.

 

Doğusundan batısına, kuzeyinden güneyine bölünmez bir bütün olan vatanımız bu hain darbe girişimi ile ekonomik ve sosyal pek çok sorunla yüz yüze kalsa da aradan geçen sürede millet-devlet ortaklığıyla bu sorunların üstesinden gelmeyi başarmıştır. Merhum Mehmet Akif’in “Sahipsiz olan vatanın batması haktır, Sen sahip olursan bu vatan batmayacaktır!” dizelerinde bahsettiği vatan ve sahip kavramlarının tam karşılığı bir kez daha 15 Temmuz gecesi verilmiştir.

 

Bu duygularla vatan uğruna can vermiş tüm şehitlerimize Allahtan rahmet dilerken kahraman gazilerimizi de saygı ve minnetle anıyorum. Aziz milletimizin 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nü kutluyorum.