Eğitim
Giriş Tarihi : 07-03-2021 20:45   Güncelleme : 07-03-2021 20:45

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi: Rektörümüzün Dünya Engelliler Günü Mesajı

Engelli olmak bir tercih meselesi olmadığı gibi bir eksiklik ya da kusur da değildir

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi: Rektörümüzün Dünya Engelliler Günü Mesajı

Engelli olmak bir tercih meselesi olmadığı gibi bir eksiklik ya da kusur da değildir. Her insanın birer engelli adayı olduğu gerçeği asla unutulmamalı ve toplumsal yaşam bu gerçekliğe göre düzenlenmelidir. Eğitimden sağlığa, spordan bilime kadar tüm yaşam içinde engelli bireylerin de bu hayatı yaşadıkları gerçeği göz önünde bulundurulmalıdır.

Üniversitemizde engelli öğrencilerimiz için yaptığımız çalışmalar, hayata geçirdiğimiz projeler önceliğimizi oluşturmaktadır. Engelsiz üniversite olma yolunda attığımız somut adımlar neticesinde kampüsümüzü ve eğitim sistemimizi engelli öğrencilerimiz için birer kolaylık haline getiriyoruz. Üniversitemizin YÖK tarafından düzenlenen “Engelsiz Üniversite Ödülleri” kapsamında 8 Turuncu Bayrak ödülüne layık görülerek 116 üniversite arasında 2. olması yaptığımız çalışmaların doğal bir sonucudur. Engelli öğrencilerimizin engelsiz bir eğitim hayatı yaşaması adına çalışmalarımıza büyük bir hassasiyet ve titizlikte devam edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nün toplumsal bilince ve farkındalığa katkı sunmasını temenni ediyorum.

 

Prof. Dr. Şükrü Beydemir

Rektör