Eğitim
Giriş Tarihi : 09-03-2021 00:14   Güncelleme : 09-03-2021 00:14

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi: Turuncu Bayrak Sertifika Töreni Yapıldı

Yükseköğretim Kurulu tarafından, “Mekanda Erişim” kategorisinde 116 üniversite arasında ikincilik verilen üniversitemizde sertifika ve bayrak teslim töreni gerçekleşti

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi: Turuncu Bayrak Sertifika Töreni Yapıldı

Yükseköğretim Kurulu tarafından, “Mekanda Erişim” kategorisinde 116 üniversite arasında ikincilik verilen üniversitemizde sertifika ve bayrak teslim töreni gerçekleşti. 26 Ağustos Çarşamba günü üniversite senato odasında gerçekleşen törende Rektörümüz Prof. Dr. Şükrü Beydemir, birim yetkililerine sertifika ve turuncu bayraklarını teslim etti.

Törende Fen Edebiyat Fakültemiz, Güzel Sanatlar Fakültemiz, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültemiz, İslami İlimler Fakültemiz, Mühendislik Fakültemiz, Sağlık Bilimleri Fakültemiz, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulumuz ile Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültemiz yetkililerine sertifika ve bayrakları teslim edildi. Ayrıca bu sürece yapmış oldukları katkılardan dolayı Engelli Öğrenciler Birim Koordinatörlüğü ile Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanlığı’na da teşekkür belgeleri Rektörümüz Prof. Dr. Beydemir tarafından verildi.

 

Hedefimiz Uluslararası Bir Üniversite Olmak…

Sertifika töreninde konuşan Rektörümüz Prof. Dr. Beydemir, üniversitemizin 116 üniversite arasında en çok bayrak almayı başaran ikinci üniversite olduğunu vurguladı. Engelsiz Üniversite Projesi kapsamında engelli öğrencilerimizin sosyal hayata katılımını kolaylaştırmak, eğitim olanaklarından daha kolay faydalanmalarına imkân tanımak için yapılan çalışmaların önemine dikkat çeken Rektörümüz Prof. Dr. Beydemir, yapılan bu çalışmaların daha iyi bir noktaya gelmesi ve sürdürülebilir olmasının önemine değindi. Üniversitemizin uluslararası bir üniversite olma hedefine de değinen Rektörümüz Prof. Dr. Beydemir, bu hedefler doğrultusunda gerek eğitim gerekse sosyo-kültürel alanlarda ekip anlayışı ile çalışmanın önemine dikkat çekti.