Eğitim
Giriş Tarihi : 03-07-2021 15:16   Güncelleme : 03-07-2021 15:16

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi: Üniversite-Sanayi İşbirliklerimiz Devam Ediyor

Bilimsel çalışmaların sanayiye; sanayide edinilen teknolojik tecrübelerin ise akademik eğitime entegrasyonunu sağlamak amacıyla bir süredir devam eden Üniversite-Sanayi işbirliklerimize bir yenisi daha eklendi

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi: Üniversite-Sanayi İşbirliklerimiz Devam Ediyor

Bilimsel çalışmaların sanayiye; sanayide edinilen teknolojik tecrübelerin ise akademik eğitime entegrasyonunu sağlamak amacıyla bir süredir devam eden Üniversite-Sanayi işbirliklerimize bir yenisi daha eklendi. 

Bursa merkezli Balkan Robot Teknolojileri Şirketi yetkilileri ile Rektörümüz Prof. Dr. Şükrü Beydemir arasında bir görüşme gerçekleştirildi. 

2 Temmuz Cuma günü gerçekleşen görüşmede üniversitemiz Endüstriye Dayalı Mesleki Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (EDMEM) tarafından robotik alanında gerçekleştirilen çalışmalar değerlendirilirken bu akademik çalışmaların sanayi alanında kullanımına yönelik prensipler ele alındı.

Rektörümüz Beydemir; Mühendislik Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Mehmet Kurban, Balkan Robot Teknolojileri Şirket sahibi Mutlu Balkan, İş Geliştirme Müdürü Orhan Başak ve ARGE Müdürü İsmail Hakkı Gezer’e ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek ‘Üniversite olarak sanayi kuruluşlarının gelecek teknolojilerine yönelik bütün faaliyetlerinin içinde olmak arzusundayız. Akademik çalışmalar, geleceğin teknolojisi olan Robot alanın başlıca unsurlarından biridir. Bu çerçevede üniversitemiz ile sanayi kuruluşları arasında ilişkileri geliştirmek ve işbirliklerini artırmak öncelikli hedeflerimiz arasındadır.’’ şeklinde konuştu.