Ekonomi
Giriş Tarihi : 14-02-2022 19:05   Güncelleme : 14-02-2022 19:05

CENNET HURMASI FİDANI DAĞITILDI

CENNET HURMASI FİDANI DAĞITILDI

CENNET HURMASI FİDANI DAĞITILDI

İl Müdürlüğümüzce hazırlanan Cennet Hurması Üretimini Geliştirme Projesi kapsamında Valilik destekli olarak 200 çiftçimize 1000 adet cennet hurması fidanı dağıtım töreni gerçekleştirildi.

İnhisar ilçemizde gerçekleşen dağıtım törenine Sayın Valimiz Dr. Kemal KIZILKAYA, İnhisar Kaymakamı Elif Nur SAÇAL, İnhisar belediye başkanı Mehmet KEPEZ, İl Müdürümüz Necmettin YOLDAŞ ve üreticilerimiz katıldı.

 

Sayın Valimiz Dr. Kemal KIZILKAYA konuşmasında; “Narı biz nasıl biliriz? Bir tanesi 1000 olan bir meyve olarak biliriz. Biz de bu gün 1000 fidanı toprakla buluşturup aynı bereketi bu münbit topraklarda çiftçilerimize, insanlarımıza rahmet olarak sunmayı arzu ediyoruz. Bu cennet hurmaları memleketimize bereket olacak.” İfadelerine yer vererek emeği geçenlere teşekkür etti.

 

İl Müdürümüz Necmettin YOLDAŞ ise konuşmalarında şunları söyledi;

İnhisar ilçemize bu proje ile mevcut ürünlere yenilerini ekleyerek çiftçilerimizin gelirini artırmayı hedefliyoruz. Sahip olduğu ekonomik değer, muhafaza imkanlığının kolaylığı ve bakım ihtiyacının sınırlı olması nedeni ile ilimizde cennet hurması yetiştiriciliği potansiyelini artırmak istiyoruz.

 

İl Müdürümüz YOLDAŞ; Gerçekleştirdiğimiz diğer projelerde olduğu gibi bu projede de desteklerini bizden esirgemeyen Sayın Valimize, çiftçilerimize ve emeği geçen meslektaşlarıma teşekkürlerimi belirtirken, üreticilerimize ve ilimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

 

            İnhisar Belediye Başkanı konuşmasında; “Bu projede emeği geçen başta sayın valimiz, il müdürümüze ve emeği geçen herkese ilçem adına teşekkür ederim” dedi.

 

Program cennet hurması fidanları çiftçilerimize teslim edilmesi ile son buldu.