Spor
Giriş Tarihi : 01-05-2022 12:26   Güncelleme : 01-05-2022 12:26

GELENEKSEL ÇOCUK OYUNLARI ŞENLİĞİ 27 NİSAN’DA BAŞLIYOR

GELENEKSEL ÇOCUK OYUNLARI ŞENLİĞİ 27 NİSAN’DA BAŞLIYOR

GELENEKSEL ÇOCUK OYUNLARI ŞENLİĞİ 27 NİSAN’DA BAŞLIYOR

Bilecik Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliği ile her yıl düzenlenen “Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği”  bu yıl 27 Nisan’da Merkez Sentetik Sahada yapılacak. Fiziksel aktiviteyi geleneksel çocuk oyunlarıyla bağdaştıran etkinlik ilkokul öğrencilerine yönelik olarak çeşitli oyunlarla gerçekleşecek. 
Merkez ve ilçedeki ilkokul eğitim gören öğrencilerin katıltılacağı etkinliklerde çocukların, geleneksel sokak oyunlarından yakan top, tombik, yağ satarım bal satarım ve mendil kapmaca oyunları ile geçmişten günümüze bağ kurarak fiziksel aktiviteye özendirilmesi amaçlanıyor. 
Konu ile ilgili açıklama yapan Gençlik ve Spor İl Müdürü Yasin Özdemir: “Geleneksel Çocuk Oyunlarımız bizim kültürümüz. Bu kültürü gelecek kuşaklara aktarmamız gerekiyor. Gençlik ve Spor Bakanlığımız bu felsefeyle fiziksel aktiviteyi geleneksel çocuk oyunlarıyla özendirmeyi amaçlıyor. Biz de İl Müdürlüğü olarak bu konudaki planlamamızı yaptık. Şenlik havasında gerçekleştirilecek bu etkinliklere Merkez ve İlçelerde bulunan bütün ilkokullarımızı davet ediyorum.” dedi.