Spor
Giriş Tarihi : 24-08-2021 23:53   Güncelleme : 24-08-2021 23:53

GSB SPOR OKULLARI DEVAM EDECEK

Yaz döneminde faaliyetlerine başlayan GSB Spor Okulları, 2021-2022 Eğitim ve Öğretimin başlamasıyla birlikte faaliyetlerini sürdürecek

GSB SPOR OKULLARI DEVAM EDECEK

Yaz döneminde faaliyetlerine başlayan GSB Spor Okulları, 2021-2022 Eğitim ve Öğretimin başlamasıyla birlikte faaliyetlerini sürdürecek. Sporun tabana yayılması vizyonu ile Merkez ve İlçelerimizde 23 branşta ücretsiz olarak gerçekleşen GSB Spor Okulları’nda çalışmalar okulların açılması ile birlikte yeni programı ile bütün bir yıl boyunca devam edecek.
Konu ile ilgili açıklama yapan Gençlik ve Spor İl Müdürü Yasin ÖZDEMİR: “ Gençlik ve Spor Bakanlığımız sporun tabana yayılmasına büyük önem veriyor ve yeni hamleler yaparak Milli Sporcu Bursu anlaşmaları ile spor mu okul mu ikilemini ortadan kaldırdı. Bizde İl Müdürlüğü olarak sporun tabana yayılması öncelik verdiğimiz bir konu. Bu kapsamda İlimizde 05-18 yaş arasındaki gençlerimize Merkez ve İlçelerimizde ücretsiz temel branş eğitimleri vererek aralarından yetenekli olanları geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi keşfediyoruz. Spor, devamlılık gerektiren bir olgu bu yüzden GSB Spor Okullarımız eğitim ve öğretimin açılması ile birlikte yine faaliyetlerini sürdürecek.  Sporcularımız okullarında gördükleri eğitimden sonra tesislerimize gelerek sportif faaliyetlerimizde çalışmalarına devam edebilecek. Araştırmalar sporun akademik eğitim üzerinde de başarılı sonuçlarının olduğunu gösteriyor ve en az bir sportif branşla uğraşan sporcuların derslerinde daha başarılı olduğunu gösteren bilimsel çalışmalar mevcut. Öncelikle velilerimize çocuklarının sportif faaliyetlere katılmalarında ısrarcı olmalarını söyleyerek sporcularımızı GSB Spor Okulları kapsamındaki faaliyetlerimize davet ediyorum.” dedi.