Spor
Giriş Tarihi : 01-05-2022 12:46   Güncelleme : 01-05-2022 12:46

“GYMNASIADE OYUNLARINA” BİLECİKTEN İKİ SPORCU KATILACAK

“GYMNASIADE OYUNLARINA” BİLECİKTEN İKİ SPORCU KATILACAK

“GYMNASIADE OYUNLARINA” BİLECİKTEN İKİ SPORCU KATILACAK

Bilecik Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde açılan GSB Spor Okulları Milli Takıma oyuncu göndermeye devam ediyor. Küçük yaşlarda keşfedilerek GSB Spor Okullarına kazandırılan Bilecikli sporcular Milli Takım formasıyla mücadele edecek. Atletizm branşında rekortmen sporcu Orçun Ünalan ve güreş branşında Başak Duman  Fransa’nın Normandiya kentinde düzenlenecek oyunlara katılacak. 14 Mayısta başlayarak 9 gün sürecek oyunlarda Orçun Ünalan atletizm branşında 100m ve 200m yarışacakken Başak Duman güreş branşında 53 kg.da mindere çıkarak madalya mücadelesi verecek.
GSB Spor Okulları  Uluslararası Okul Sporları Federasyonu (ISF) tarafından düzenlenen Gymnasiade Oyunlarına sporcu göndererek Bilecik için bir ilki gerçekleştirdi. Gerçekleştirilen alt yapı odaklı çalışmalar sonucunda Milli Takıma çeşitli branşlarda oyuncu gönderen GSB Spor Okullarında alt yaş kategorilerindeki sporcular yükselmeye devam ediyor. Son olarak alt yapı eğitimlerini GSB Spor Okullarında alan Orçun Ünalan ve Başak Duman Gymsiade Oyunlarına katılım hakkı elde ederek büyük bir başarı elde etti. Başarıları ile bizleri gururlandıran sporcularımıza Gymnasiade Oyunlarında başarılar dileriz.
Konu ile ilgili açıklama yapan Gençlik ve Spor İl Müdürü Yasin Özdemir Milli Sporcular için başarı dileklerinde bulundu.  İl Müdürü Özdemir: “ Uluslararası Okul Sporları Federasyonu tarafından organize edilen Gymnasiade Oyunları en büyük okul sporları faaliyeti. Böylesine büyük bir organizasyona Bilecik’ten sporcu göndermek bizleri gururlandırdı. İl Merkezi ve İlçelerimizde başlattığımız çalışmaların sportif başarıya dönüşmesi ne kadar doğru yolda olduğumuzu gösteriyor. Orçun ve Başak’ın başlattığı bu başarının devamının geleceğini düşünüyoruz. Fransa’da düzenlenecek oyunlarda sporcularımızın Şanlı Bayrağımızı dalgalandıracağına inanıyor kendilerine başarılar diliyorum.” dedi.