Ekonomi
Giriş Tarihi : 26-08-2021 19:51   Güncelleme : 26-08-2021 19:51

İl Müdürümüz Necmettin YOLDAŞ, Malazgirt Zaferi’nin 950. Yıl Dönümü Dolayısıyla Bir Mesaj Yayınladı.

​ İl Müdürümüz Necmettin YOLDAŞ, 26 Ağustos 1071´de Malazgirt´te kazanılan büyük zaferin Türkiye Cumhuriyeti´nin kuruluşuna uzanan yolun ilk adımı olduğunu belirtti

İl Müdürümüz Necmettin YOLDAŞ, Malazgirt Zaferi’nin 950. Yıl Dönümü Dolayısıyla Bir Mesaj Yayınladı.

İl Müdürümüz Necmettin YOLDAŞ, 26 Ağustos 1071´de Malazgirt´te kazanılan büyük zaferin Türkiye Cumhuriyeti´nin kuruluşuna uzanan yolun ilk adımı olduğunu belirtti.

İl Müdürümüz YOLDAŞ, Malazgirt Zaferi´nin 950. Yıl dönümünü kutlayan mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Bu Zafer Anadolu´nun kapılarını Türk Milletine açan, siyasi ve askeri sonuçlarıyla Türk ve dünya tarihi açısından bir dönüm noktası olmuştur.

            Sultan Alparslan´ın adaletli, merhametli ve hoşgörülü yönetim anlayışıyla Anadolu´nun bereketli topraklarında yeşermeye başlayan şuur, kadim medeniyetimizin dayandığı sağlam temelleri oluşturmuş, bu topraklarda farklı inanç, dil, köken ve kültürler yüzyıllarca barış ve huzur içinde bir arada yaşamıştır.

           Aziz milletimiz bu topraklarda nice şanlı zaferlere ulaşarak, tarihin akışına yön vermiştir. Aziz milletimiz, bugün de aynı şuur ve kararlılıkla vatanına sahip çıkmakta, daha parlak bir geleceğe ulaşmak için ilerleyişini sürdürmektedir. Ecdadımızdan miras kalan sevgi, saygı, hoşgörü ve dayanışmaya dayalı yüce hasletler, aziz milletimizin her zaman birlik ve beraberlik içinde tüm zorlukların üstesinden geleceğinin, barış ve huzurumuza kastedenlere 15 Temmuz gecesi milletimizin göstermiş olduğu direniş ve dayanışma gücü Malazgirt ruhunun hala ayakta ve diri olduğunun en net görüntüsü, en net kanıtıdır.

            950 yıl önce destan yazan, Anadolu’yu bize yurt eden büyük komutan Sultan Alparslan’ı, kutlu ordusunu ve aziz şehitlerimizi minnet ve şükranla anıyor, 26 Ağustos Malazgirt Zaferimizi en kalbi duygularımla kutluyorum” ifadelerini kullandı.