Ekonomi
Giriş Tarihi : 06-04-2022 22:25   Güncelleme : 06-04-2022 22:25

İLİMİZDE 21000 DEKARLIK TOHUM DAĞITIMI YAPILDI

İLİMİZDE 21000 DEKARLIK TOHUM DAĞITIMI YAPILDI

İLİMİZDE 21000 DEKARLIK TOHUM DAĞITIMI YAPILDI

İl Müdürlüğümüzce hazırlanan Yağlık Ayçiçek Üretimini Geliştirme ve Tarlada Nohut Nadası Unut Projesi kapsamında Tarım ve Orman Bakanlığımız ve Bilecik Valiliği İl Özel İdaresi destekli olarak 1129 çiftçimize 21 ton tohum dağıtımı gerçekleşti.

Bozüyük İlçemizde gerçekleşen dağıtım törenine Sayın Valimiz Dr. Kemal KIZILKAYA, Bozüyük Kaymakamı Adem ÖZTÜRK, İl Müdürümüz Necmettin YOLDAŞ Bozüyük Belediye Başkan Yardımcısı Mahmut FINDIK, İl Genel Meclis Başkanı Osman YILMAZ, MHP İl Başkanı, Muhammed Fatih YAŞAR, AK Parti İlçe Başkanı Hüsnü ERSOY, Tarım Kredi Kooperatifleri Yönetim Kurulu Başkanı Köksal KACIR, Ziraat Odası Başkanı Ahmet SEVİNEN, İl Genel Meclis üyeleri ve üreticilerimiz katıldı.

 

Sayın Valimiz Dr. Kemal KIZILKAYA konuşmasında; “Ekilen tohumların bereketli, çiftçimize can suyu olmasını diliyorum.” ifadelerine yer vererek emeği geçenlere teşekkür etti.

 

İl Müdürümüz Necmettin YOLDAŞ ise konuşmalarında şunları söyledi; “Gerçekleştirdiğimiz diğer projelerde olduğu gibi bu projede de desteklerini bizden esirgemeyen Sayın Valimize, çiftçilerimize ve emeği geçen meslektaşlarıma teşekkürlerimi belirtirken, üreticilerimize ve ilimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

 

Program tohumların çiftçilerimize teslim edilmesi ile son buldu.