Ekonomi
Giriş Tarihi : 01-06-2021 07:36   Güncelleme : 01-06-2021 07:36

İlk Üç Ay da Hedeflediğimiz Sayıya Ulaştık

​ Bilecik Valiliğinin koordinatörlüğün de gerçekleşen Tematik Denetimler ile Bakanlığımızın belirlemiş olduğu hedefler doğrultusunda gerçekleştirdiğimiz Gıda Denetimlerin 2020 yılının değerlendirmesi ve 2021 yılı gıda denetim hedeflerinin ele alındığı Toplantı, İl Müdürlüğümüz Sosyal Tesisler Toplantı Salonunda yapıldı

İlk Üç Ay da Hedeflediğimiz Sayıya Ulaştık

Bilecik Valiliğinin koordinatörlüğün de gerçekleşen Tematik Denetimler ile Bakanlığımızın belirlemiş olduğu hedefler doğrultusunda gerçekleştirdiğimiz Gıda Denetimlerin 2020 yılının değerlendirmesi ve 2021 yılı gıda denetim hedeflerinin ele alındığı Toplantı, İl Müdürlüğümüz Sosyal Tesisler Toplantı Salonunda yapıldı.

  İl Müdürümüz Necmettin YOLDAŞ, İl Müdür Yardımcımız Mustafa DEMİRBAŞ ile İl-İlçe Müdürlüğümüzde Gıda Denetiminde görevli personelin katılımlarıyla gerçekleşen, toplantının açılış konuşmasını yapan İl Müdürümüz Necmettin YOLDAŞ şunları söyledi;

Sayın Valimiz Bilal ŞENTÜRK’ ün koordinatörlüğünde ve himayelerinde “Tematik Denetim Planı” kapsamında “Yoğunlaştırılmış Dinamik Denetim Modeli” ile İlimiz merkez ve 7 ilçemizdeki gıda işletmelerinin Covid-19 ile mücadele kapsamında gıda işletmelerinde alınan tedbirlerin kontrolleri, haftanın yedi günü İl Müdürlüğümüz kontrol görevlileri tarafından aralıksız yürütülmektedir.

Yapılan kontrollerde İl Müdürlüğümüzce maske, mesafe ve temizlik hususlarında işletme yetkililerine gerekli bilgilendirme ve uyarılarımızı yapmaktayız.

Ayrıca Bakanlığımız tarafından belirlenen 2021 yılının ilk üç aylık dönemindeki hedeflenen gıda denetim sayılarına da ulaşmış bulunmaktayız. İl ve ilçe müdürlüklerimiz olarak halk sağlığı ve gıda güvenirliği konusunda gösterdikleri hassasiyet için gıda kontrolörlerine teşekkür ederek gayretli çalışmaların devamını temenni ettiğimi belirtmek isterim.

            Müdürlüğümüz tarafından il genelinde halkımızın güvenilir gıdaya ulaşımı açısından gıda denetimleri titizlikle devam etmektedir. Bu kapsamda numuneler alınarak mevzuata uygunluğu kontrol edilmektedir.  ” dedi

 Toplantı İlçelerde yapılan gıda denetimlerindeki uygulama birlikteliğinin sağlanması ve Gıda Güvenirliği Sistemi ve ALO 174 Sistemiyle ilgili bilgiler paylaşılması ile son buldu.