Ekonomi
Giriş Tarihi : 18-10-2021 20:49   Güncelleme : 18-10-2021 20:49

İNHİSAR 2. NAR HASAT ŞENLİĞİ DÜZENLENDİ

İNHİSAR 2. NAR HASAT ŞENLİĞİ DÜZENLENDİ

İNHİSAR 2. NAR HASAT ŞENLİĞİ DÜZENLENDİ

İnhisar Kaymakamlığı ve İnhisar Belediyesi ile İl Müdürlüğümüz iş birliğinde ”Geleneksel 2. Nar Hasat Şenliği” düzenlendi.

 

Hasat Şenliğine Sayın Valimiz Dr. Kemal Kızılkaya ile İnhisar Kaymakamı Elif Nur SAÇAL, İl Genel Meclis Başkanı Osman YILMAZ, AK Parti İl Başkanı Serkan YILDIRIM, İl Müdürümüz Necmettin YOLDAŞ, İnhisar Belediye Başkanı Mehmet KEPEZ, Söğüt Belediye Başkanı İsmet SEVER, Osmaneli Belediye Başkanı Münir ŞAHİN, Pazaryeri Belediye Başkanı Zekiye TEKİN, Gölpazarı Belediye Başkanı Hayri SUER, Ak Parti Bilecik Kadın Kolları Başkanı Mutlu Selen HAŞİT ile çok sayıda vatandaşımız katıldı.

Sayın Valimiz Dr. Kemal Kızılkaya, ‘Nar suyu sıkma, nar dizme ve nar yeme’ yarışmalarının düzenlendiği etkinlikte, 2bin 800 ton üretimi olan narın tadıyla birlikte getirisiyle bereket getirmesini dileyerek, “Ürettiğimiz ürünleri pazara sunabilmemiz ve katma değeri yükseltmek için el ele vereceğiz” dedi.

İnhisar Kaymakamı Elif Nur SAÇAL nar hasadının ilçemize hayırlı olmasını diledi.

İl Müdürümüz Necmettin YOLDAŞ ise “çiftçilerimizin üstün gayretleri ve fedakarca gösterdikleri emekleri ile bereketin timsali nar, soframıza kadar ulaştırmaktadır. Böylesine güzel bitkinin piyasada sadece meyve olarak satılması değil, sanayide işlenip farklı ürünler meydana getirerek, katma değer ürünler oluşturarak piyasaya sunmak, bu şekilde de narın üretimini artırmak en büyük arzumuzdur. Hep Birlikte Üretip, Hep Birlikte Kazanmalıyız. İlimizin Yüzde 30 olan ekilmeyen arazilerini de üretime katarak Milli Ekonomimize katkıda bulanmalıyız” dedi.

Belediye Başkanı Mehmet KEPEZ de ilçenin nüfus olarak küçük ama gönlünün zengin bir ilçe olduğunu ifade ederek, ürettikleri devedişi narın farklı alalarda değerlendirilmesi noktasında çalışmalarının bulunduğunu söyledi.

Halk oyunları gösterisinin ardından öğrencilerin ‘Nar dizimi yarışması’ sonrasında; İl Genel Meclis Başkanı Osman YILMAZ, İnhisar Belediye Başkanı Mehmet Kepez, Söğüt Belediye Başkanı İsmet SEVER, İl Müdürümüz Necmettin YOLDAŞ, Kültür ve Turizm İl Müdürü Serkan BİRCAN’ ın katılımlarıyla ‘Nar yeme yarışması’ ile gençlerin katıldığı ‘Nar suyu sıkma’ yarışmaları düzenlendi. Ardından bir sepet nar müzayede ile beş bin TL’ye satıldı.

Yapılan duayla birlikte Sayın Valimiz Dr. Kemal KIZILKAYA ve beraberindekiler, nar bahçesinde ilk hasadı başlattı. Ardından düzenlenen ikramla Hasat Şenliği sona erdi.