Bilecik Haber
HV
25 EYLÜL Pazartesi 02:30

Kabine Toplantısında Kritik Konular Masaya Yatırılacak

Yeni kabine ikinci toplantısını 14 Haziran Çarşamba günü yapacak. Asgari ücret, enflasyonla mücadele, fahiş fiyat gibi pek çok başlık masada olacak.

Özel Haber
Giriş Tarihi : 10-06-2023 21:54
Kabine Toplantısında Kritik Konular Masaya Yatırılacak

Yeni kabinenin ikinci toplantısında, ekonomi öne çıkan başlık olacak. Kabine toplantısından 1 gün önce Asgari Ücret Tespit Komisyonu toplanacak ve süreç başlayacak. Pazarlık Asgari Ücret Tespit Komisyonunun toplantılarında yürüyecek ama kabinede de ara zam başlığının ele alınması bekleniyor.

Bir diğer başlık ise deprem bölgesine yönelik adımların hızlanması olacak. Yeni bakanların pek çoğu ilk ziyaretlerini deprem bölgesine yaptı ve yapmaya devam ediyor. Toplantıda sahadan elde edilen son bilgilerin bir kez daha paylaşılması bekleniyor.

Deprem konutlarına ise ayrı bir parantez açılacak. 

FAHİŞ FİYATLAR ELE ALINACAK

Ekonominin yeni yönetimi çalışmalar hakkında bilgi verilecek. Özellikle fahiş fiyat artışlarının önüne geçmek için bundan sonrasında neler yapılacağı ele alınacak başlıklardan olacak.

Kabine de ayrıca her zamanki gibi terörle mücadele ve dış politika da masada olacak. Hem bu zamana kadar atılan adımlar hem de bundan sonra atılacak adımlar ele alınacak.

AdminAdmin

YORUMLAR