Spor
Giriş Tarihi : 06-12-2021 23:13   Güncelleme : 06-12-2021 23:13

KOMŞUM PROJESİ İLE ARTAN YEMEKLER İHTİYAÇ SAHİPLERİNE ULAŞTIRILACAK

KOMŞUM PROJESİ İLE ARTAN YEMEKLER İHTİYAÇ SAHİPLERİNE ULAŞTIRILACAK

KOMŞUM PROJESİ İLE ARTAN YEMEKLER İHTİYAÇ SAHİPLERİNE ULAŞTIRILACAK

Bilecik Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Yurtlarda fazla yemeklerin; israfın önüne geçilmesi, öğrencilerin bu hususta duyarlılığının arttırılması ve farkındalık oluşturmak amacıyla talep eden vatandaşlara öğrenciler tarafından ulaştırılmasını sağlayan “Komşum Projesi” Bilecik’ te başladı.
Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın yurtlarda kalan gönüllü öğrencilerle yürütmekte olduğu “Komşum Projesi” kapsamında, Bilecik Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı yurtların yemekhanelerinde yemek dağıtımı sonunda tüketilmemiş olan yemeklerin talep eden vatandaşlara ulaştırılmasını amaçlayan proje öncesinde yurt personellerine ve gönüllü öğrencilere eğitim verildi.  Fazla yiyecekler saat 22.30’dan sonra hijyen şartları ve muhafaza hassasiyeti gözetilmek suretiyle yurtlardan alınarak paketleme makineleriyle el değmeden ayrı ayrı paketlenerek gönüllü öğrenciler tarafından yurt çevresinde ikamet eden ihtiyaç sahibi komşulara ulaştırılıyor. 
Bilecik Gençlik ve Spor İl Müdürü Yasin ÖZDEMİR, İl Müdürlüğü olarak hem israfı önleyecek hem de öğrencilerin duyarlılığını arttıracak bu önemli projeyi kararlılıkla sürdüreceklerini ifade etti. Bu projede; yemeğin ulaştırıldığı aile, gönlünü bu işe adamış öğrenci ve israfın önlenmesi gibi büyük kazanımlar olduğunu söyledi.