Bilecik Haber
HV
25 EYLÜL Pazartesi 03:46

Merdan Yanardağ'ı Aydın olarak nitelendirdi....

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, katıldığı bir programda teröristbaşı Abdullah Öcalan'a övgüler yağdıran ve tutuklu bulunan Merdan Yanardağ'ı "aydın" olarak niteledi.

SİYASET
Giriş Tarihi : 17-09-2023 13:17
Merdan Yanardağ'ı Aydın olarak nitelendirdi....

CHP lideri Kılıçdaroğlu konuşmasında, "Merdan Yanardağ'a sevgilerimi ve saygılarımı gönderiyorum." ifadesini kullandı.

Tele 1'in Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ, geçtiğimiz aylarda terör elebaşı Abdullah Öcalan'a övgüler yağdırmış, teröristbaşının serbest kalması gerektiğini açıklamıştı.

ÖCALAN'A ÖVGÜLER YAĞDIRMIŞTI

Merdan Yanardağ, "70 yaşını geçmiş bir Abdullah Öcalan 25 yıldır kesintisiz hapiste. Türkiye'de en uzun süre yatan siyasi mahkumdur. Normal infaz yasaları geçerli olsa serbest bırakılması gerekiyor. Öcalan hafife alınacak birisi değil. Neredeyse cezaevinde filozof oldu. Çünkü okumaktan başka bir şey yapmıyor. Siyaseti doğru okuyan, doğru gören, doğru çözümleyen son derece zeki birisidir" ifadesini kullanmıştı.

TUTUKLANMIŞTI

Terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'ı öven sözleri ardından 'Terör örgütü propagandası yapma' ile 'suçu ve suçluyu övme' suçlarından hakkında soruşturma başlatılan Tele1 genel yayın yönetmeni olan Merdan Yanardağ, sevk edildiği mahkemece tutuklanmıştı.

KILIÇDAROĞLU'NDAN BİR DESTEK DAHA

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, teröristbaşı Öcalan'ı övmekten geri durmayan Merdan Yanardağ'a desteğini sürdürdü. Katıldığı bir programda konuşma yapan Kılıçdaroğlu, Yanardağ'dan "aydın" olarak söz etti.

Kılıçdaroğlu, konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

"Bu ülkenin aydınları, karanlığa karşı mücadele ederlerse her türlü karanlığı yener ve ellerindeki meşale ile toplumu, zihinlerimizi aydınlatır. Aydınların böyle bir sorumluluğu var. Bu aydınlardan birisi de Merdan Yanardağ'dır. Dolayısıyla, Merdan Yanardağ'a sevgilerimi ve saygılarımı gönderiyorum.     ALINTI :"Bahadır ALEMDAR Haber7.com -

 

AdminAdmin

YORUMLAR