Ekonomi
Giriş Tarihi : 01-06-2021 21:02   Güncelleme : 01-06-2021 21:02

MİLLİ EKONOMİYE KATKISI ÇOK BÜYÜK

​   MİLLİ EKONOMİYE KATKISI ÇOK BÜYÜK Sayın Valimiz Bilal ŞENTÜRK başkanlığında gerçekleşen toplantıya Vali Yardımcısı Yunus Fatih KADİROĞLU, İl Müdürümüz Necmettin YOLDAŞ, Hayvan Sağlığı Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Şube Müdürü Emrah CELASİN ile Bilecik Arıcılar Birliği Başkanı Beytullah ERDÖNMEZ katıldı

MİLLİ EKONOMİYE KATKISI ÇOK BÜYÜK

 

MİLLİ EKONOMİYE KATKISI ÇOK BÜYÜK

Sayın Valimiz Bilal ŞENTÜRK başkanlığında gerçekleşen toplantıya Vali Yardımcısı Yunus Fatih KADİROĞLU, İl Müdürümüz Necmettin YOLDAŞ, Hayvan Sağlığı Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Şube Müdürü Emrah CELASİN ile Bilecik Arıcılar Birliği Başkanı Beytullah ERDÖNMEZ katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Sayın Valimiz Bilal ŞENTÜRK şunları söyledi;

“İlimizde gerçekleştirdiğimiz tarımsal projeler ile İlimizin ve Ülkemizin ekonomisine katkı sağladık ve yapacağımız projeler ile sağlamaya devam edeceğiz. Bu Projelerde Desteklediğimiz kişiler İşi bilen üreticilerimiz olacak. Ayrıca Projelerimizde üreticilerimize eğitimler vereceğiz. Yaptığımız bu projelerle 5 sene sonra Bilecik Tarımını çok iyi bir yere getireceğimize inanıyorum.

Ayrıca Arıcılık Projelerimizle İlimizde 13 Bin koloniye sahip olup bu projeler sayesinde hedefimiz 50 bin koloniye ulaşmak ve Bilecik’te Arı Yetiştiriciliğinin ve Bilecik Balının Ülke çapında bir marka haline gelmesi için çalışmaların aralıksız sürdürüleceğini belirtmek isterim” dedi.

            İlimizde gerçekleştireceğimiz Tarımsal Projeler hakkında bilgilendirmelerde bulunan İl Müdürümüz YOLDAŞ;

 

Bakanlık Destekli Projeler olan;

-Ejder Meyvesi Yetiştiriciliği

-Pembe Domates ve Patlıcan Yetiştiriciliği

-Kaldır Sınırını Arttır Kazancını Projesi

-Mera Islahı ve Amenajmanı

– Yonca Tohum Dağıtım Projesi ile

İl Özel İdaresi Destekli Projeler olan;

 

 

Ardından Hayvan Sağlığı Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Şube Müdürü Emrah CELASİN,  Kovan Dağıtım Projesi ile Varroa Dış Parazit ile Mücadele Projesi hakkında detaylı bir sunum gerçekleştirdi.

İlimizin Arıcılık rakamları hakkında bilgiler sunulurken, Arıcılık Projelerinin İlimiz ve Milli Ekonomiyi sağlayacağı katkılar görüşüldü.

Kovan Dağıtım Projesi ile İlimiz ekonomisine 1.500.000 tl katkı sağlanacağı tahmin edilirken, Ayrıca Varroa Mücadele Projesi ile 2 milyon Türk Lirası kaybın Milli Ekonomiye tekrar kazanılacağı belirtilmesi ile toplantı sona erdi.