Spor
Giriş Tarihi : 04-08-2021 05:08   Güncelleme : 04-08-2021 05:08

PORTATİF YÜZME HAVUZU HİZMETE AÇILDI

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından sporun tabana yayılması için hayata geçirilen portatif yüzme havuzu projesi kapsamında İlimizde portatif yüzme havuzunun yapımı tamamlanarak hizmete açıldı

PORTATİF YÜZME HAVUZU HİZMETE AÇILDI

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından sporun tabana yayılması için hayata geçirilen portatif yüzme havuzu projesi kapsamında İlimizde portatif yüzme havuzunun yapımı tamamlanarak hizmete açıldı.
Atatürk Spor Kompleksinde yer alan havuz Yüzme Bilmeyen Kalmasın Projesi kapsamında gerçekleştirilen ilk çalışma ile hizmete girdi.
Sportif faaliyet ve projelerin yapılması açısından büyük önem taşıyan portatif yüzme havuzu, gençlerimize ücretsiz ve hijyenik şartlarda, antrenörlerimiz eşliğinde hizmet verecek.
Konu ile ilgili açıklama yapan Gençlik ve Spor İl Müdürü Yasin ÖZDEMİR: “ Yüzme branşı İlimizde yoğun katılım gösteren branşlar arasında ve faaliyetlerimiz Kapalı Yüzme Havuzunda gerçekleşiyordu. Gençlik ve Spor Bakanlığımızın portatif yüzme havuzu projesi kapsamında portatif yüzme havuzumuzu inşa ederek hizmete açtık. Bu anlamda Kapalı Yüzme Havuzumuzda olan yoğunluğu biraz hafifleterek Yüzme Bilmeyen Kalmasın Projesi kapsamında daha çok çocuğumuza yüzme branşında hizmet vermek istiyoruz. İlimizde yüzme bilmeyen çocuğumuz kalmasın diyerek çocuklarımızı portatif yüzme havuzumuza davet ediyorum. ”dedi.