Ekonomi
Giriş Tarihi : 31-05-2021 13:31   Güncelleme : 31-05-2021 13:31

”SÜRÜ YÖNETİMİ ELEMANI BENİM” KURSUNA KATILAN KURSİYERLER BELGELERİNİ ALDI

​ İl Müdürlüğümüz ile Söğüt Halk Eğitim Merkezi işbirliğinde yürütülen ”Sürü Yönetimi Elemanı Benim” kursunu katılan 25 kursiyere belgeleri verildi

”SÜRÜ YÖNETİMİ ELEMANI BENİM” KURSUNA KATILAN KURSİYERLER BELGELERİNİ ALDI

İl Müdürlüğümüz ile Söğüt Halk Eğitim Merkezi işbirliğinde yürütülen ”Sürü Yönetimi Elemanı Benim” kursunu katılan 25 kursiyere belgeleri verildi.

 

Ortaca Köyünde düzenlenen Sertifika Dağıtım Törenine Sayın Valimiz Bilal ŞENTÜRK, Söğüt Kaymakamı Ömer Faruk TUNCER, İl Müdürümüz Necmettin YOLDAŞ, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Bekir KEBELİ ile Siyasi Parti Temsilcileri ile Encümenler ve üreticilerimiz katıldı.

 

Köy Muhtarı Murat ARSLAN ve köylülerle bir araya gelen Sayın Valimiz ŞENTÜRK, onlarla sohbet ederek, taleplerini dinlemesinin ardından, ”Sürü yönetimi elemanı benim” kursunu başarıyla tamamlayan kursiyerlere belgelerini verdi. 

 

Sertifika Töreninde Sayın Valimiz ŞENTÜRK şunları söyledi;

 

 Geçimlerini hayvancılıkla sağlayan köyde kurs açılmasının önemine değinmek istiyorum. Bu Kurslar sayesinde  ”Üreticimiz, daha modern ve bilinçli hayvancılık yapabilecek. Bölgede hayvancılıkta yüksek verim alınması bakımından önemli olduğunun da altını çizmek isterim.

 

Kurslarımız diğer köylerde devam ediyor. Köylerimizde hayvancılığın karlı bir sektör haline geleceğine inanıyorum. Devletimizin, tarım ve hayvancılık konusunda sağlamış olduğu ciddi destekler var. Bunlar yerinde doğru kullanılırsa ve değerlendirilirse, hedeflere ulaşmamız zor değil. Bu işi yapan çiftçilerimizin daha iyi yapabilmeleri için açılan kursları desteklemeye devam edeceğiz.” ifadesinde bulundu. 

 

İl Müdürümüz Necmettin YOLDAŞ İse konuşmalarında şunları söyledi;

 

 

“Söğüt ilçemize bağlı Ortaca köyünde ”Tarımsal Nüfus Gençleşiyor” projesi kapsamında aralarında kadın çiftçilerimiz inde bulunduğu 25 kursiyere ağılda yemleme, mera alanlarında yönlendirme, hayvan sağlığı, sağım, ırk seçme, bakım, besleme, hastalıklara karşı koruyabilme ve mücadele edebilme konularında pratik ve teorik eğitim verildi.

 

2014 Yılından itibaren 2193 çiftçimizin tarım, gıda, hijyen ve hayvan yetiştiriciliği konularında eğitim çalışmalarını başarı ile tamamlamış bulunmaktayız.2021 yılı içerisinde de 28 adet Kurs açarak 690 çiftçimizin eğitim almasını planlamaktayız.

 

Bugün 25 Kursiyerimize Sertifikalarını verirken kendilerine birer çuval yem hediye eden Bilecik Ziraat Odası Başkanımız Ahmet SEVİNEN ile Bilecik İli Damızlık Koyun ve Keçi Birliği Başkanı olan Cemil İNCE ye teşekkür ediyorum.

 

 Programlarımızda ve Projelerimizde bizden desteklerini esirgemeyen Sayın Valimiz başta olmak üzere Bu Eğitimde emeği geçen herkese teşekkürü bir borç biliyorum.” dedi.