Ekonomi
Giriş Tarihi : 01-06-2021 21:03   Güncelleme : 01-06-2021 21:03

TOZMAN YAYLALARININ ÇEHRESİ DEĞİŞECEK

​ İl Müdürümüz Necmettin YOLDAŞ, Çayır Mera ve Yem Bitkileri Şube Müdürü Hasan ÖZ ve İlçe Tarım ve Orman Müdürü Zekiye GÜLER ile birlikte İnhisar İlçemizin Tozman Köyü Yaylalarında incelemelerde bulundu

TOZMAN YAYLALARININ ÇEHRESİ DEĞİŞECEK

İl Müdürümüz Necmettin YOLDAŞ, Çayır Mera ve Yem Bitkileri Şube Müdürü Hasan ÖZ ve İlçe Tarım ve Orman Müdürü Zekiye GÜLER ile birlikte İnhisar İlçemizin Tozman Köyü Yaylalarında incelemelerde bulundu.

1200 metre rakımlı yayların temiz havası ve doğal güzelliklerine vurgu yapan İl Müdürümüz YOLDAŞ; yaklaşık 2000 Dekar alanda  ceviz yetiştiriciliği yapan firmayı ziyaret etti.

Yaylada kurulmuş olan Ceviz Bahçelerini tek tek ziyaret ederek incelemelerde bulunularak,  üreticilere Ceviz Yetiştiriciliği ve Bahçe tesisi konularında pratik bilgiler verildi.

İşletmede çalışan personelle de bir süre sohbet eden İl Müdürümüz YOLDAŞ, daha sonrasında, Tozman Köy Muhtarı İbrahim ÖZMEN ve Firma yetkilerinden bilgiler alarak Tozman Yaylalarımıza Hayvan İçme Suyu Göletlerinin oluşturmayı planladıklarını ve bunla ilgili çalışmalar başladıklarını belirtti.

Yaylada doğal olarak bulunan bir gölette de incelemelerde bulunan İl Müdürümüz YOLDAŞ, uygulayacağımız projelerle Tozman Yaylasının çehresini değiştirme istedikleri ve toplu bir üretim merkezi haline getirmeyi planladıklarını belirtti.