Spor
Giriş Tarihi : 28-10-2021 22:05   Güncelleme : 28-10-2021 22:05

TÜRKİYE SPORTİF YETENEK TARAMASI VE SPORA YÖNLENDİRME PROGRAMI

TÜRKİYE SPORTİF YETENEK TARAMASI VE SPORA YÖNLENDİRME PROGRAMI

TÜRKİYE SPORTİF YETENEK TARAMASI VE SPORA YÖNLENDİRME PROGRAMI

Program kapsamında çocuk ve gençlerimizi sporla tanıştırarak sporu geniş kitlelere yaymak, toplumda spor yapma kültürünü yerleştirerek çocuk ve gençlerimize sporu sevdirmek, spora başlama yaşında bulunan yetenekli çocukları tespit ederek spor branşlarına yönlendirmek ve yetenekli çocuklarımızı üst düzey sporcu olarak yetişmeleri amaçlanmaktadır.
Türkiye geneli yapılan iki tarama sonunda 14 bin 500 ilkokulda Yetenek Taraması Programı kapsamında 1 milyon 226 bin 503 çocuğun taraması yapıldı.  İlimizde 4.417 öğrenci taranarak yetenekli 450 öğrenci programdan yararlanmaya hak kazandı. Eğitimlere devamlılık oranında ise İlimiz Türkiye 4. olma başarısını gösterdi.
Pandemi nedeniyle 11 antrenör ve eğitim grubuyla uzaktan gerçekleştirilen eğitimler Bakanlığımızın eğitimlerin tekrar saha ve salonda yapılması yönünde karar almasıyla  25 Ekim tarihinden itibaren  Merkez ve İlçelerimizde 11 antrenman grubu hazırlanarak eğitimleri başlanacak.
Yüz yüze eğitimin başlayacak olması nedeni ile İl Müdürlüğümüz Koordinatörlüğü’nde Bilecik ve Bozüyük’te bilgilendirme eğitimi gerçekleştirildi. Program kapsamında eğitim alacak sporcularımızın aileleri ile gerçekleştirilen eğitimlerde programın içeriği hakkında bilgilendirme yapıldı.