Ekonomi
Giriş Tarihi : 23-09-2021 16:48   Güncelleme : 23-09-2021 16:48

Ulupınar da Kırmızı Meyvelerin Hasadı Yapıldı…

​ Ulupınar da Kırmızı Meyvelerin Hasadı Yapıldı…     Vali Vekilimiz Sayın Yunus Fatih KADİROĞLU’ nun katıldığı hasat programına,  İl Genel Meclis Başkanı Osman YILMAZ, İl Kültür ve Turizm Müdürü Serkan BİRCAN, İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı Halis NALBANT, Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) Bilecik Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Banu ÇİÇEK GÜNGÖRDÜ ve  İl Müdürümüz Necmettin YOLDAŞ ile üreticilerimiz katıldı

Ulupınar da Kırmızı Meyvelerin Hasadı Yapıldı…

Ulupınar da Kırmızı Meyvelerin Hasadı Yapıldı…

 

 

Vali Vekilimiz Sayın Yunus Fatih KADİROĞLU’ nun katıldığı hasat programına,  İl Genel Meclis Başkanı Osman YILMAZ, İl Kültür ve Turizm Müdürü Serkan BİRCAN, İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı Halis NALBANT, Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) Bilecik Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Banu ÇİÇEK GÜNGÖRDÜ ve  İl Müdürümüz Necmettin YOLDAŞ ile üreticilerimiz katıldı.

 

Hasat Programı öncesi açıklamalarda bulunan Vali Vekilimiz Sayın KADİROĞLU şunları söyledi;

 

 

Böyle güzel, verimli toprakları olan,   geleceği de parlak olan Bilecik’i daha da güzelleştirmek, potansiyelini en iyi şekilde değerlendirebilmek için her alanda çalıştıklarını ve bu çalışmaların karşılığını bulmasının önemine değinen Vali Vekilimiz Sayın KADİROĞLU; “Projede emeği geçen başta Sayın Valimiz Bilal ŞENTÜRK olmak üzere, herkese teşekkür ediyor, Üreticimize hayırlı, bereketli olmasını diliyorum.” dedi.

 

Valimiz Sayın Bilal ŞENTÜRK’ ün emekleri Meyvesini Verdi….

 

İl Müdürümüz Necmettin YOLDAŞ ise hasat öncesi şu açıklamalarda bulundu;

 

Sayın Valimiz Bilal ŞENTÜRK’ ün büyük emekleri ile geçtiğimiz yıl Aralık ayında İl Müdürlüğümüzce hazırlanan ”Bereketli Topraklar Kırmızı Meyvelerle Buluşuyor” projesi kapsamında ”Ahududu” ve ”Böğürtlen” fidanlarını Ulupınar köyümüzde toprakla buluşmuştu. 

 

2019 yılında Ulupınar köyünde çiftçi ve sanayici buluşması projesini gerçekleştirdiklerini hatırlatarak, ”Köyümüz model ve örnek bir köy haline geldi. Uygulanan çilek projesi, çiftçilerimize ve üreticilerimize örnek olacak bir proje haline geldi. Birim alanından yüksek verim elde etmemiz için küçük parçalarda daha katma değeri yüksek olan ürünlerin yetiştirilmesi için deneme alanları kuruyoruz ve çiftçimizi bu şekilde yönlendiriyoruz.  

 

 

2 dekarlık alanda Haritage ahududu çeşidinden 300 adet, Aksu Kırmızısı ahududu çeşidinden 200 adet ve Jumbo çeşit böğürtlenden ise 500 adet fidan dikimiyle gerçekleştirilecek projede modern tekniklerin kullanılması hedefledik.

 

  Bu köyde üreticimiz, ailesiyle örnek model ortaya koyuyor. Bizde Gerek Bakanlık nezdinde gerekse İl Müdürlüğümüz tarafından kendilerine destekçi olmaya devam edeceğiz.

 

Başta bu projede büyük emeği geçen Sayın Valimiz Bilal ŞENTÜRK olmak üzere, Vali Vekilimiz Sayın Yunus Fatih KADİROĞLU’ na, İl Genel meclis Başkanımız Osman YILMAZ’ a teşekkürlerimi sunuyor, Üreticilerimize hayırlı ve bereketli olmasını diliyorum’ dedi.