Ekonomi
Giriş Tarihi : 07-04-2022 03:35   Güncelleme : 07-04-2022 03:35

ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE GIDA HİJYEN EĞİTİMİ VERİLDİ

ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE GIDA HİJYEN EĞİTİMİ VERİLDİ

ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE GIDA HİJYEN EĞİTİMİ VERİLDİ

Bilecik İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Gıda Kontrol Görevlileri tarafından Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Gıda Teknolojisi Bölümü Meslek Yüksek Okulu öğrencilerine 5996 sayılı Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanunu kapsamında ”İşletme Denetimi, Numune Alma Prosedürü ve İdari Yaptırımlar ” hakkında bilgilendirme eğitimi yapıldı.

 

Eğitime katılan İl Müdürümüz Necmettin YOLDAŞ konuşmasında “En iyi denetçi tüketicinin kendisidir. Tüketicimiz, aldığı her ürünü kontrol etmeli şüphe duyduğu, endişe ettiği veya birebir karşılaştığı kötü bir durumla alakalı olarak mutlaka Alo 174 Gıda Hattı üzerinden ihbarda bulunmalı. Gelen ihbarlar üzerine Kontrol Görevlilerimiz en kısa zamanda ihbarları değerlendirip gerekli denetim ve kontrolden sonra tüketicilerimizi konu hakkında bilgilendirmektedir” dedi.

 

            Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Mustafa BUDAK yaptığı konuşmasında gıda ve çevrenin ayrılmaz bir bütün olduğu, gıda üretimi yaparken çevrenin korunmasının azami önemli olduğu ayrıca atık yağların çevreye zarar verdiği bir litre atık yağın bile büyük bir göleti kirlettiği ve ekosisteme zarar verdiğini belirtti.

 

Öğretim Üyesi Mesut KAPLAN yaptığı konuşmasında; “Sahada görev yapan kontrol görevlileri uygulama ile ilgili bizleri memnun etmiştir” dedi.

 

Öğrencilerimiz ile merak ettiği konular hakkında soru cevap yapıldı ve sonrasında eğitimcilere sertifika töreni düzenlendi.