Spor
Giriş Tarihi : 30-05-2021 04:06   Güncelleme : 30-05-2021 04:06

YAZ GENÇLİK KAMPLARI BAŞVURULARI BAŞLADI

Gençlerin, kardeşlik iklimi içerisinde çeşitli sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerle unutamayacakları anlar yaşayacakları ücretsiz kamplara başvurulara “12-15 Yaş aralığındaki gençler Mavi “Deniz” Kamplarına, 16-22 Yaş aralığındaki gençler ise Yeşil “Doğa” Kamplarına 5 Mayıs ile 7 Temmuz tarihlerinde başvurulabilecek

YAZ GENÇLİK KAMPLARI BAŞVURULARI BAŞLADI

Gençlerin, kardeşlik iklimi içerisinde çeşitli sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerle unutamayacakları anlar yaşayacakları ücretsiz kamplara başvurulara “12-15 Yaş aralığındaki gençler Mavi “Deniz” Kamplarına, 16-22 Yaş aralığındaki gençler ise Yeşil “Doğa” Kamplarına 5 Mayıs ile 7 Temmuz tarihlerinde başvurulabilecek. 
Kamplarımız ücretsiz olup katılacakların ulaşım dâhil tüm ihtiyaçları Bakanlığımız tarafından karşılanacaktır. Ayrıca, katılımcı gençlerin tamamına, yolculukları süresince ve kamplarda geçirdikleri günler için seyahat ve sağlık sigortası yapılarak teminatlar çerçevesinde sağlık hizmeti de verilecektir. Çadır kampına katılmaya hak kazananlar ulaşımlarını kendileri sağlayacak olup, ulaşım ücretleri ise Bakanlığımız tarafından karşılanacaktır.

Kamplarımızda kız ve erkek dönemleri ayrı ayrı yapılacaktır. Bir kamp dönemi 6 (altı) gündür. Çadır kampı dönemi ise 4 (dört) gündür.

Kamplara başvurular 05 Mayıs – 7 Temmuz arasında on-line (çevrimiçi) olarak yapılacaktır. Başvurular http://gencbiz.gsb.gov.tr adresi üzerinden yapılacaktır. 
Online başvuru yapma imkânı bulunmayan gençlerin kendilerine en yakın gençlik merkezlerine gitmesi halinde bu kişilerin başvuruları da görevlilerce aynı sistem üzerinden yapılacaktır.
Bilecik Gençlik ve Spor İl Müdürü Yasin ÖZDEMİR: “Gençlik ve Spor Bakanlığımız tarafından her yıl düzenlenen gençlik kampları için başvurular 05 Mayıs’ta başladı. Gençler; çeşitli sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerle unutamayacakları bir dönem yaşayacakları kamplara katılabilmek için 07 Temmuz’a kadar başvuru yapabilecekler. 12-22 yaş aralığında bulunan gençlerin başvurularını yapabileceği mavi (deniz), yeşil (doğa) ve çadır kamplarında; at biniciliği, dağ bisikleti, paintball, deniz ve havuz etkinliği, el sanatları, geziler, halk oyunları, ip parkuru, kano, kişisel gelişim eğitimleri, kitap okuma saatleri, mangala, okçuluk, rafting, sokak oyunları, tiyatro ve müzik eğitimleri, doğa yürüyüşleri gibi birçok etkinliğin yer aldığını belirterek tüm gençlerin bu imkanlardan faydalanmasını önerdi.